BİMEKS MUĞLA’DA 3. MAĞAZASINI AÇTI

15/09/12

Bimeks, 15 Eylül 2012 Cumartesi günü saat 10.00’da Muğla Merkez’de büyük açılışını gerçekleştirdi. Gerek tarihi güzellikleri, gerek kültürü gerekse gelişen yapısı ve artan nüfusu ile Büyükşehir olmaya aday gösterilen Muğla’da, Bimeks’in açılışa özel indirimler de ‘Büyük’ oldu. Mağazalarına bir yenisini daha ekleyen Bimeks, yeni mağazası ile birlikte mağaza sayısını Muğla’da 3, Türkiye genelinde ise 64’e çıkardı. Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Turgut Belediye Başkanı Salih Özen, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş, Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar ve Franchise iş ortağı Seyitnur Gün’ün katılımıyla gerçekleşen açılışa yoğun ilgi vardı. Açılışa özel indirimli ürünlerden almak isteyen Muğla halkı sabahın erken saatlerinde mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Satışa sunulan ve 15 gün boyunca devam edecek açılışa özel ürünlerden bazıları şöyle; 1064 TL değerindeki Asus dizüstü bilgisayar 669 TL; 2749 TL değerindeki 3D LED TV 1549 TL; 349 TL değerindeki tablet bilgisayar 219 TL. Tüm bunların yanı sıra bilgisayar teknolojisi, televizyon, dijital fotoğraf makinesi, cep telefonu, küçük ev aletleri ürün gruplarından yüzlerce çeşidi kapsayan indirim ürünler Muğlalıların beğenisine sunuldu. Bodrum ve Fethiye’deki açılışlarından sonra Bimeks, indirimlerini bu kez Muğla Merkez’de gerçekleştirdi.

Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar açılış sonrası yaptığı açıklamada ‘Türkiye’ye yatırımlarımız devam ediyor. Muğla’ya 3. Mağazamızı açtığımız için mutluyuz. Sektör biraz durgun geçen yaz ayları sonrasında eylül ayı itibari ile hareketlenmeye başladı. Sektördeki bu canlanma teknoloji mağazalarına da yansıyor. Okul dönemi öncesinde kampanyalarımızı arttırdık, sonbaharda müşterilerin karşısına sürpriz kampanyalar ile çıkacağız. 2012 yılı itibariyle 76 mağaza hedefimize ulaşmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.’ diye konuştu.

Teknoloji perakendeciliğini Türkiye ile tanıştıran ve marka değerini kısa zamanda ilk 70’lere taşıyan Bimeks, Franchise sistemine kazandırdığı yeni boyutla hızla büyüyor. Zorunlu mal alımı, stok riski, satın alma kotası gibi sorunları ortadan kaldıran sistem, hızlı geri dönüşü ile Bimeks’e 2 yılda 28 Franchise mağaza kazandırdı.

News

Bimeks Haber